Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní mléko

24. 11. 2013

O projektu „Školní mléko“

Naše škola je zapojena také do projektu „Školní mléko“. Hlavním realizátorem programu Školní mléko v České republice je Laktea, o.p.s., která dodává mléko a vybrané mléčné výrobky do základních, mateřských a středních škol na základě uzavřené smlouvy o spolupráci. Laktea připravuje nabídku, zásobuje a vede kompletní agendu v souvislosti s čerpáním dotací žáky ve školách.

Žáci od 1. do 9.tříd mají denně nárok na 1 dotované mléko a mléčné výrobky, nedotované výrobky si mohou zakoupit v jakémkoliv množství. Mezi dotované výrobky patří například ochucená i neochucená mléka, ovocné a bílé jogurty Nature, smetanové Lipánky, tvarohové krémy, žervé, sýry, jogurtové nápoje Imunel.

Pro povzbuzení zájmu o mléko a i jako reakci na životní styl dětí i rodičů, nabízí Laktea školám jako doplněk školní svačiny i další výrobky zdravé výživy, cenově zvýhodněné od výrobců. A to tradičně velmi žádané müsli tyčinky, celozrnné cereální sušenky Corneli ve variantách klasik a bezlepkové i celozrnné ovesné cereálie Biskiti. Oblíbené croissanty jsou nabízeny čokoládové a s karamelovým krémem. Žádané jsou i nápoje Hello Simpsons, stejně tak jako sušenky BeBe Dobré ráno, Diskíto a BeBe Brumík. S cílem pokrýt i potřebu pitného režimu dětí je již od září 2009 v nabídce také jemně ochucená neperlivá voda Kubík Waterr.